بارها گفته است قصد ازدواج با من را ندارد

ghasde-ezdevaj

دختری ۲۶ ساله هستم که پدر مادرم از هم جدا شده‌اند. مادرم خانه دار است و پدرم اعتیاد دارد. از لحاظ عاطفی خیلی حساس شده‌ام. قبلا یک نامزدی  داشتم که به‌هم زدم. در این نامزدی بکارتم را نیز از دست دادم. بعد از ۴ سال با یک پسر ٣٢ ساله که خود او نیز یک بار نامزدی‌اش رو به‌هم زده بود، آشنا شدم و اکنون نزدیک یک سال و ۴ ماه است که با هم  هستیم. متاسفانه با اینکه دوست نداشتم این اتفاق بیفتد ولی درگیر رابطه جنسی شدیم. این آقا اصلا قصد ازدواج با من را ندارد. این را بارها گفته است؛ اما من واقعا به بودنش در کنارخود نیاز دارم. او از یک خانواده مذهبی است. می‌گوید تکلیفت را با خودت روشن کن و من دوست ندارم فریبت بدهم. اصلا شرایط روحی خوبی ندارم. او را واقعا دوست دارم؛ اما وقتی می‌بینم ازدواجی در کار نیست، شروع به گریه و خود خوری می کنم.  لطفا به من راهکار بدهید.

گروه مشاوران
گروه متخصصان رادیو مشاوره

 اولین پیشنهاد ما به شما این است که به تناقضاتی که در این رابطه وجود دارد، توجه داشته باشید و برای خودتان این موارد را حل و فصل کنید. هیچ پسری نمی‌تواند به دختری که می‌خواهد با او عمری زندگی کند، وابستگی نداشته باشد و در عین‌حال به او قول ازدواج ندهد. بنابراین وقتی ایشان تعهدی در برابر ازدواج و شرایط آن از خود نشان نمی دهد، شما خودتان بایستی در مورد شرایط تان تصمیم گیری کنید. پیش خودتان بیاندیشید؛ آیا می‌خواهید باقی روزهای عمرتان را اینگونه بگذرانید؟ آیا شما دوست ندارید ازدواجی موفق داشته باشید و خانواده خودتان را تشکیل دهید؟ یک سال و چهارماه زمان کمی نیست که بخواهید در این سن، بهترین فرصت‌ها را برای انتخاب مناسب‌ترین فرد از دست دهید. حتما در این مدت، او را به خوبی شناخته‌اید. وجود تعهد ، مسئولیت ، علاقه و صمیمیت از ارکان یک رابطه محکم و پایدار برای شروع زندگی مشترک است. فقدان هر کدام از این ارکان در آینده، شما را دچار مشکل خواهد کرد؛ همان‌طور که در حال حاضر برای شما تشویش خاطر به وجود آورده است. بنابراین برای سالم‌ ماندن روح، ذهن و جسم‌تان، درباره این رابطه تصمیم گیری کنید. پایان یافتن هر رابطه ای به واقع مشکل و دردناک است. اما یک بار برای همیشه تصمیم تان را بگیرید. قطعا هر پایانی یک دوره سوگواری خواهد داشت. برای یک هفته یا حتی یک ماه این دوران را طی کنید و از آن عبور کنید. بدانید که دوران سوگ این رابطه نیز تمام خواهد شد و شما با تغییرات جدید زندگی تان مواجه می شوید. آن موقع شما از خودتان نیز رضایت بیشتری خواهید داشت و به خاطر عبور کردن از این رابطه خودتان را تحسین خواهید کرد.

در کنار آن تلاش کنید گذشته را فراموش کنید و به خاطر یک تجربه نامزدی ناموفق و سختی هایی که پشت سر گذاشته اید، آینده تان را خراب نکنید. شکست و اشتباه را کلید موفقیت بدانید، نه پایان کار. بنابراین تنها با هدف عبرت‌آموزی به مرور گذشته خود بپردازید، نه برای تحقیر و سرزنش خود. هر روز می تواند برای شما فرصتی دوباره برای شروع کردن باشد. فرصت های زندگی تان را غنیمت بشمارید و از آن ها برای پیشبرد اهدافتان، بهبود وضعیت تان و دست یابی به اهدافتان استفاده نمایید.

در قدم بعدی می توانید روی توانمندی ها و قابلیت هایتان کار کنید. افزایش توانمندی‌ها اعتمادبه نفس و عزت نفس شما را افزایش خواهد داد و فرصت های بهتری را در زندگی پیش رویتان قرار خواهد داد. بنابراین به شما پیشنهاد می کنیم که :

  • اگر شاغل نیستید تلاش کنید برای خود یک شغل مناسب پیدا کنید.
  • برای زندگی خود اهدافی را ترسیم و با استفاده از مدیریت زمان برای رسیدن به هر یک از این اهداف برنامه‌‌ریزی کنید.
  • تعاملات اجتماعی‌تان را افزایش دهید. وجود تعاملات اجتماعی احساس رضایت از زندگی، حمایت از سوی دیگران و تعلق به گروه را افزایش می‌‌دهد.
  • در یک رشته ورزشی یا هنری مورد علاقه تان مهارت کسب نمایید.
  • دوستان جدیدی پیدا کنید و با آن‌ها وقت بگذرانید.
  • هیجانات مثبت را در خود افزایش دهید.
  • در صورت امکان در کلاس‌ها و کارگروه‌های آموزش مهارت‌های زندگی شرکت کنید.
  • از اینکه به دیگران و خواسته‌های نامعقول آنها «نه» بگویید، واهمه نداشته باشید.
  • خودتان را بپذیریــد و دوست داشته باشـید.